علم کروبی اعتصاب اخبار سیاسی و اجتماعی

علم: کروبی اعتصاب اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث مرد کارتن‌خواب را کشتم چون مزاحم بود

مردی که متهم است جوانی کارتن‌خواب را به خاطر یک لیوان آب و رفتن به دستشویی به قتل رسانده ‌است در حالی در دادگاه محاکمه شد که اولیای‌دم شناسایی نشدند.

مرد کارتن‌خواب را کشتم چون مزاحم بود

مرد کارتن خواب را کشتم چون مزاحم بود

عبارات مهم : پرونده

مردی که متهم است جوانی کارتن خواب را به خاطر یک لیوان آب و رفتن به دستشویی به قتل رسانده است در حالی در دادگاه محاکمه شد که اولیای دم شناسایی نشدند.

به گزارش شرق، متهم که خودش هم مرد جوانی هست، مدعی شد از آنجایی که مقتول مدام به او مراجعه کرده و درخواست آب یا رفتن به دستشویی می کرد، کلافه و عصبانی شد و او را با ضربات چاقو به قتل رساند.

پرونده این قتل در سال 90 تشکیل شد و مأموران پلیس با تماس تلفنی اهالی منطقه ای در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران باخبر شدند جوانی به نام کامران با ضربات چاقو مجروح شده است و جانش را از دست داده هست. با حضور مأموران در محل و شروع تحقیقات، متهم که سعید نام دارد بازداشت شد و به دستور بازپرس جسد جوان کشته شده است هم به پزشکی قانونی انتقال یافت. بررسی ها نشان داد مقتول جوانی کارتن خواب بود که در حوالی محل قتل روی یک سکو زندگی می کرد و اهالی محل به او جهت گذران زندگی کمک می کردند ولی از اینکه کامران در آنجا بود، رضایت نداشتند. پلیس با توجه به این یافته ها درحالی که تحقیقات از سعید را شروع کرده بود، تلاش جهت پیداکردن خانواده مقتول را هم در دستور کار قرار داد. سعید در بازجویی ها اتهام قتل را قبول کرد و گفت: من و خانواده ام سال ها بود که در آن محله زندگی می کردیم و با همسایه ها هم ارتباط خوبی داشتیم. محله ما خیلی خوب و امن بود تا اینکه کامران به آنجا آمد. او جوان بود ولی اوضاع مناسبی نداشت و مزاحمت هایی جهت من و خانواده ام و سایر اهالی درست می کرد. کامران روی یک سکو سر خیابان می خوابید و در واقع آنجا زندگی می کرد ولی جهت برطرف کردن نیازهایش برابر منزل مردم می رفت و این کار او خیلی اذیتمان می کرد. من چندبار به او گفتم برابر منزل من نیا ولی توجهی نمی کرد. هر روز می آمد و یا از من آب می خواست یا می خواست که به دستشویی برود.

مرد کارتن‌خواب را کشتم چون مزاحم بود

من هم دلم برایش می سوخت و تا جایی که ممکن بود تلاش می کردم به او کمک کنم ولی گاهی رفت وآمدش خیلی آزاردهنده می شد و حتی نیمه شب در می زد. چندبار اعتراض کردم و گفتم هنگامی که در می زند من و اعضای خانواده ام بیدار می شویم و آسایش ما از بین می رود ولی بازهم کارش را تکرار می کرد. متهم گفت: روز اتفاق دوباره برابر در منزل آمد، نیمه شب بود و همه ما خواب بودیم. هنگامی که زنگ در منزل به صدا درآمد بیدار شدم و برابر در رفتم دیدم کامران است و دوباره می خواهد به دستشویی برود و آب می خواهد خیلی عصبانی شدم و به او گفتم به چه حقی هر ساعتی که دلش می خواهد برابر در منزل من می آید و اذیتم می کند.

متهم گفت: آن قدر عصبانی بودم که کنترل کارهایم دست خودم نبود. به آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و به سمت کامران حمله کردم و سه ضربه چاقو به شکمش زدم هنگامی که خون را دیدم یک دفعه به خودم آمدم و تلاش کردم به او کمک کنم ولی فایده ای نداشت و جانش را از دست داده بود. بعد از این اعترافات و تأیید پزشکی قانونی مبنی بر اینکه مقتول براثر اصابت چاقو به بخش های حیاتی بدنش جانش را از دست داده هست، سعید ازسوی دادسرا مجرم آشنا شد ولی پلیس نتوانست اولیای دم کامران را شناسایی کند. بنابراین متهم تا شناسایی اولیای دم به زندان انتقال یافته شد ولی بعد از گذشت هفت سال همچنان متهم بلاتکلیف در زندان باقی ماند تا اینکه او با ارسال نامه ای به دادسرا درخواست تعیین وظیفه کرد و گفت: من هفت سال است در زندان هستم و تلاش های خانواده ام و پلیس جهت شناسایی اولیای دم به جایی نرسیده هست. درخواست تعیین وظیفه دارم چون هم خودم و هم همسر و فرزندانم به شدت تحت فشار هستیم و اوضاع خوبی نداریم.در ادامه پرونده جهت تعیین وظیفه به شعبه 10 دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شد و دادگاه از مدیر قوه قضائیه خواست تا راجع به مجازات متهم اظهارنظر کند و در نهایت از سوی مدیر قوه قضائیه گفته شد بهتر است در این پرونده مصالحه انجام گیرد و از درخواست اجرای حکم قصاص جهت متهم صرف نظر کرد. به این ترتیب جلسه پیگیری به این پرونده تشکیل شد و بعد از اینکه نماینده دادستان درخواست مدیر قوه قضائیه را خواند و خواستار صدور رأی قانونی شد متهم در جایگاه حاضر شد. او گفت: من به قتل اعتراف می کنم و می گویم از آنچه اتفاق افتاده است پشیمانم ولی یک لحظه واقعا نتوانستم خودم را کنترل کنم. کامران مدام نیمه شب به برابر منزل من می آمد و درخواست می کرد به او آب بدهم یا اینکه اجازه دهم به دستشویی برود. اعضای خانواده ام خیلی اذیت می شدند و ما شب ها خواب درستی نداشتیم. من این عنوان را چندبار به او گفتم و خواستم دیگر شب ها برابر منزل من نیاید. متهم گفت: این فقط مسئله من نبود و برابر منزل همسایه های دیگر هم می رفت و آنها را اذیت می کرد به همین علت همه از دستش ناراحت بودند. با این حال، قبول دارم که کارم اشتباه بوده و درخواست بخشش دارم. متهم گفت: من هفت سال است که در زندانم و همسر و فرزندانم خیلی مشکل می کشند. من یک منزل دارم که حاضرم آن را بفروشم و با پرداخت دیه به قوه قضائیه مصالحه کنم ولی خواهش می کنم هرچه سریعتر تکلیفم را مشخص کنید. با آخر گفته های متهم و وکیل مدافع او، هیئت قضات جهت صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

مردی که متهم است جوانی کارتن‌خواب را به خاطر یک لیوان آب و رفتن به دستشویی به قتل رسانده ‌است در حالی در دادگاه محاکمه شد که اولیای‌دم شناسایی نشدند.

واژه های کلیدی: پرونده | دستشویی | شناسایی | خانواده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs