علم کروبی اعتصاب اخبار سیاسی و اجتماعی

علم: کروبی اعتصاب اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران چه شرکت‌های اروپایی را متضرر می‌کند؟

دولت آمریکا به کرات عنوان کرده است که با اعمال دوباره تحریم‌های تعلیق شده است براساس برجام، جهت هیچ کشوری حتی اروپایی معافیتی را در نظر نمی‌گیرد و شرکت‌های این

تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران چه شرکت‌های اروپایی را متضرر می‌کند؟

تحریم های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران چه شرکت های اروپایی را متضرر می کند؟

عبارات مهم : ایران

دولت آمریکا به کرات عنوان کرده است که با اعمال دوباره تحریم های تعلیق شده است براساس برجام، جهت هیچ کشوری حتی اروپایی معافیتی را در نظر نمی گیرد و شرکت های این کشورها باید فعالیت در کشور عزیزمان ایران را متوقف کنند.

به گزارش تسنیم، خروج آمریکا از برجام در پی تصمیم دونالد ترامپ، مدیر جمهوری این کشور تأثیراتی منفی بر کسب وکارهای اروپایی فعال در کشور عزیزمان ایران می گذارد و به فعالیت های آن ها صدمه می زد. در گزارشی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده هست، فهرستی از شرکت های اروپایی فعال در حوزه های متفاوت را که با کشور عزیزمان ایران سابقه همکاری و تجارت داشته اند را منتشر کرده است که بر اثر تحریم های اعمالی ایالات متحده در معرض صدمه قرار گرفته اند.

تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران چه شرکت‌های اروپایی را متضرر می‌کند؟

بخش خودرو

رنو، در مقطعی اعلام کرد که به دنبال حفظ میزان فعالیت هایش در کشور عزیزمان ایران هست، ولی در 16 ماه جولای اعلام کرد که فروش آن در کشور عزیزمان ایران 10.3 درصد کم کردن یافته و به 61354 ماشین رسیده است.

پس اس اِی، شرکت مادر (پژو، سیتروئن، اوپل)؛ این شرکت که سه خودروساز را زیرمجموعه خود دارد، در ماه ژوئن اعلام کرد که جهت تعلیق فعالیت هایش در کشور عزیزمان ایران آماده می شود. این گروه خودروسازی سال گذشته مجموع 445 هزار خودروی نقلیه را در کشور عزیزمان ایران به فروش رساند.

دولت آمریکا به کرات عنوان کرده است که با اعمال دوباره تحریم‌های تعلیق شده است براساس برجام، جهت هیچ کشوری حتی اروپایی معافیتی را در نظر نمی‌گیرد و شرکت‌های این

دایملر، این خوردوساز آلمانی با همکاری دو شرکت ایرانی، کامیون های مرسدس-بنز را در کشور عزیزمان ایران مونتاژ می کند.

فولکس واگن، این شرکت سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد بعد از 17 سال فعالیت های خود را در کشور عزیزمان ایران از سر بگیرد، ولی تحریم های آمریکا این طرح ها را با مانع مواجه می کند.

بخش هوانوردی

تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران چه شرکت‌های اروپایی را متضرر می‌کند؟

ایرباس، که قرادادی جهت فروش 100 هواپیمای مسافری با کشور عزیزمان ایران منقعد کرده بود، تاکنون تنها توانسته سه هوایپما را به کشور عزیزمان ایران تحویل دهد، لیکن تحویل هواپیماها به کشور عزیزمان ایران به دریافت مجوز آمریکا نیاز دارد. با این حال، از دست دادن این قرارداد جهت ایرباس خیلی سنگین نیست، لیکن این شرکت هم اکنون 7168 سفارش ساخت هواپیما را در اختیار دارد.

اِی تی آر، این شرکت هواپیماسازی فرانسوی – ایتالیایی تاکنون توانسته است 13 فروند هواپیما را به کشور عزیزمان ایران تحویل دهد. ولی به خاطر تحریم ها نمی تواند 7 فروند باقی مانده از سفارش 20 فروندی کشور عزیزمان ایران را تحویل دهد.

دولت آمریکا به کرات عنوان کرده است که با اعمال دوباره تحریم‌های تعلیق شده است براساس برجام، جهت هیچ کشوری حتی اروپایی معافیتی را در نظر نمی‌گیرد و شرکت‌های این

بخش نفت

توتال، این غول انرژی فرانسوی علیرغم انعفاد قرار داد جهت اکتشاف در حوزه گازی پارس جنوبی، از بازار کشور عزیزمان ایران خارج شد.

اِنی، غول انرژی ایتالیایی نیز از بازگشت به کشور عزیزمان ایران خودداری کرد و ترجیح داد تا منتظر تأثیرگذاری آخرین تحریم ها بماند.

تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران چه شرکت‌های اروپایی را متضرر می‌کند؟

بریتیش پترولیوم، این شرکت انگلیسی نیز که سرآغاز فعالیتش با «شرکت نفت انگلیس-ایران» (Anglo-Persian Oil Company) بوده است هم اکنون هیچ حضوری در کشور عزیزمان ایران دارد.

رویال داچ شِل، این شرکت نفتی انگلیسی هلندی نیز هرچند قراردادی جهت بررسی سرمایه گذاری ها در کشور عزیزمان ایران منقعد کرده بود ولی هم اکنون هیچ فعالیتی در کشور عزیزمان ایران ندارد.

بخش راه آهن و کشتی سازی

شرکت ملی بهره برداری راه آهن ایتالیا (Ferrovie dello Stato Italiano)، قراردادی را جهت ساخت خط آهن سریع السیر قم به اراک امضا کرد که با این تحریم ها این قرارداد را از دست خواهد داد.

شرکت کشتی سازی Fincantieri، شرکت مهندسی Maire Tecnimont و شرکت بویلرسازی Immergas مجموعه ای از قرادادها را با کشور عزیزمان ایران امضا کرده اند که هم اکنون در معرض ترساندن قرار دارد.

بخش گردشگری

شرکت بریتیش ایرویز انگلیس و شرکت لوفت هانزای آلمان مجبور شدند به خاطر از دست ندادن وقت های اقتصادی خود در ارتباط با آمریکا، پروازهای مستقیم ارزش به پایتخت کشور عزیزمان ایران را متوقف کنند.

شرکت هتل های AccorHotels فرانسه که از سال 2015 هتل خود را در کشور عزیزمان ایران افتتاح کرد، همچنین گروه اماراتی Rotana Hotels نیز برنامه عملیاتی خود در کشور عزیزمان ایران را طراحی کرده است نیز با چنین دو راهی مواجه شده است اند.

شرکت هتل های زنجیره ای Melia Hotels International اسپانیا نیز که در سال 2016 قراردادی را جهت راه اندازی یک هتل 5 ستاره در کشور عزیزمان ایران امضا کرد، می گوید که این هتل در حال ساخت است و صبحت راجع به آینده آن زودهنگام است.

بخش صنعت

زیمنس، از سال 2016 به کشور عزیزمان ایران بازگشت و به دنبال فروش توربین ها و ژنراتورهای گازی جهت نیروگاه های تولید برق بود و توانست به قراردادی را جهت فروش کمپرسورهای فرآوری کننده گاز طبیعی دست یابد. ولی سخنگوی شعبه این شرکت در کشور عزیزمان ایران می گوید که زیمنس به دقت از تمامی الزامات مرتبط با محدودیت های صادراتی و تمامی قوانین و مقررات اعمالی مشمول بر تحریم های ثانویه ایالات متحده تبعیت خواهد کرد.

گروه صنایع گازی Air Liquide فرانسه نیز می گوید که «تمامی فعالیت های تجاری خود» در کشور عزیزمان ایران را «متوقف می کند».

بخش تولید دارو

سانوفی، این شرکت عظیم داروسازی جهت بیش از یک دهه در کشور عزیزمان ایران فعال بوده هست، ولی سخنگوی آن می گوید که این شرکت به صورت کامل از تمامی الزامات بین المللی تبعیت می کند.

بخش بانکداری

دویچه بانک و کامرز بانک، دو بانک تجاری بزرگ آلمان بعد از اینکه در سال 2015 از سوی ایالات متحده به خاطر نقض تحریم های پیشین جریمه شدند، از کشور عزیزمان ایران خارج شدند.

بانک های منطقه ای و محلی Helaba و DZ Bank نیز بعد از اعلام آمریکا راجع به اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران، از این کشور خارج شدند.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | فعالیت | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs